Piotr Bębenek
 
 


Foto
Piotr Bębenek, ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Opolskiej, gdzie od początku zaangażowany jest w prace naukowo- dydaktyczne oraz organizacyjne realizowane w Katedrze Ekonomii i Badań Regionalnych, a obecnie w Katedrze Organizacji i Zarządzania Przedsiębiorstwem.

Praca doktorska obroniona pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa Malika w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie (PAN), pt. Rozwój lokalny i regionalny poprzez Odnowę Wsi (studium dla woj. opolskiego) na tle wybranych regionów Unii Europejskiej. Dziedzina ekonomii.


W pracy dydaktycznej zajmuje się problematyką finansów przedsiębiorstw oraz rozwojem regionalnym woj. Opolskiego. W 2005 roku podjął pracę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ucząc przedsiębiorczości. Od 2001 roku szkoli i doradza innym. Wielogodzinne doświadczenie zdobyte w pracy warsztatowej z ludźmi, pozwala na profesjonalne podejście i doradztwo w przedsiębiorstwach. Uczestniczy w pracach na wdrażaniem i monitorowaniem regionalnej strategii innowacji woj. opolskiego. Od 2005 roku zajmuje się zarządzaniem projektami UE w AIP Politechniki Opolskiej.

Od 1997 roku bierze czynny udział w kształtowaniu rozwoju lokalnego i regionalnego województwa opolskiego. Aktywnie uczestniczy w konferencjach spotkaniach tematycznych oraz prowadzi zajęcia na poziomie lokalnym w tworzeniu strategii rozwoju. Jego praca przenoszona jest również na grunt innych województw (podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego) gdzie pełni rolę eksperta w rozwoju Obszarów Wiejskich. Czynnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach z mieszkańcami sołectw woj. Opolskiego. Największe sukcesy osiągnął z miejscowościami, które zdobyły pierwsze miejsca w konkursie na najpiękniejsze wsie:
  • Kamień śląski 2004 I miejsce,
  • Jełowa 2007 I miejsce,
  • Brynica 2009 I miejsce,
  • Stare Siołkowice 2010 I miejsce,
  • Karłowice 2013 I miejsce.
Mocno stawia również na rozwój osobisty, dlatego często uczestniczy w rożnego rodzaju szkoleniach, warsztatach, konferencjach. Jego pasją są konie. Chętnie bierze udział w rajdach konnych. Prócz tego regularnie gra w siatkówkę i jest fanem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Polskiej reprezentacji. Jest pasjonatem kulinariów, ukończył kilkanaście kursów kulinarnych i wieczorami oddaje się pasji gotowania.

Jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w podejmowane wyzwania. Ze względu na bardzo otwarte i entuzjastyczne podejście do nowych projektów i zadań identyfikuje się z przyjmowanymi rolami, dokładnie i sumiennie realizując powierzone mu cele. Jest osobą komunikatywną, doskonale pracuję w grupie jak również samodzielnie.

Duża liczba realizowanych projektów, inicjatyw, szkoleń czy imprez sprawiła, iż dobrze radzi sobie ze stresem, czyniąc go czynnikiem napędzającym a nie demotywującym.
 

 
45-676 Opole, ul. Miodowa 1
tel. gsm. +48 602 173 104
e-mail: werbel@werbel.eu

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS